Telefonny zoznam
                                  Telefónne čísla, Databáza telefónnych čísel 

                                              O telefónnom zozname a možnostiach vyhľadávania telefónnych čísel

Telefonny zoznam online Mobily Smerové čísla

 

 

Telefónne čísla   Databáza telefónnych čísel   Dual sim telefony  

 

Telefónne čísla

Telefónne čísla - databáza telefónnych čísel, telefonny zoznam

 

 

 

Telefónne čísla  ponúkajú ľuďom, firmám a iným subjektom možnosť telefonovania. Telefónne čísla môžu byť rôzneho charakteru. Každý telefónny operátor má vlastnú predvoľbu, ktorá rozlišujú danú sieť. Dnes už vlastní telefónne číslo skoro každý. Podaktorí majú dokonca viac ako jedno číslo. Rozlišujú ich napríklad podľa účelu použitia a to na súkromné a firemné. Zoznam jednotlivých telefónnych čísel zhrňa databáza telefónnych čísel.

 

Databáza telefónnych čísel

 

Databáza telefónnych čísel obsahuje telefónne čísla zoradené podľa určitých kritérií. Hovoríme jej inak aj telefónny zoznam. Môže obsahovať telefónne čísla, ktorú sú napríklad firemného charakteru alebo telefónne čísla domácnosti. Každý operátor má vlastnú databázu telefónnych čísel. Na Slovensku poznáme napríklad týchto telefonických operátorov O2, T-mobile, T-com, Orange.  Databázu telefónnych čísel si dokonca tvoríme aj sami a to v našich telefónoch. Každý z nás ma iný telefonny zoznam, ktorý obsahuje telefónné čísla rôzneho charakteru.

 

 

Smerové telefónne čísla

Smerové telefónne čísla určujú do ktorého mesta, resp. oblasti ideme uskutočniť telefonický hovor. Každé mesto má svoje vlastné smerové číslo. Príklady smerových čísel predvolieb:

Bratislava 02, Banská Bystrica 048, Košice 055, Prešov 051...

Smerové čísla nám teda pomáhajú identifikovať oblasť volania. O každom konkrétnom smerovom čísle nás informuje telefonny zoznam aj so smerovými číslami. Pri voľbe telefónného čísla sa pred číslo jednoducho vloží dané smerové číslo a tak sa volá.

Iným významom smerových čísel je v poštovom styku. Smerové číslo tu označuje konkétne miesto do ktorého chceme zaslať našu zasielku. Je to tkzv. poštové smerové číslo. Napríklad  Banská Bystrica má smerové číslo 974 01. Ak teda budeme chcieť zaslať list alebo pohľadnicu do Banskéj Bystrice napíšeme jej smerové číslo. 

   

Telefónne číslo

Telefónne číslo je číslo, ktoré slúži pre účely telefonovania, určenie volajúceho a volaného. Telefonne číslo môžeme rozdeliť podľa spôsobu komunikácie na telefónne číslo pevných liniek a telefónne číslo mobilných liniek. Telefónne číslo nám sprostredkúva komunikáciu preostredníctvom telefonného aparátu.  

 

Telefonný zoznam

 

Telefonný zoznam zhŕňa všetky užitočné čísla, na ktoré môžeme zavolať z telefónu. Môžeme si vybrať konkrétne číslo patriace k danému menu alebo subjektu a zavolať. Je to veľmi užitočný pomocník, pretože nám prináša cenné informácie o kontaktoch. S telefónnym zoznamom je používanie telefónov jednoduchšie. Každý telefón má svoj vlastný telefónny zoznam, ktorý si sami môžeme vytvoriť.

 

Dual sim telefony

 

Dnešne mobilné telefóny majú rôzne funkcie telefonovania. Donedávna telefón služil iba ako technicky sprostredkovateľ hovoru. Dnes je mobilný telefón multimediálna hračka. Umožňuje nielen telefonovať ale aj fotografovať, natačať video, nahrávať hlas, hrať hry, písať sms a mms správy.... S rastúcim počtom telefónnych čísel a operátorov vznikli telefony, ktoré umožňujú použitie viacerých sim kariet. Takto je možné prijimáť hovory na viaceré čísla jedným mobilným telefónom.

 

Dual sim telefóny sú mobilné telefóny ktoré majú zabudované dve sim karty. To znamená že do do telefónu si môžete dať dve sim karty ktoré obsahujú odlišné informácie a s dvoma odlišnými telefónnymi číslami. Je to veľmi praktické najmä pre podnikateľskú sféru, ktorý nechcú nosiť veľa telefónov vo vrecku. Často sa stáva že podnikateľ používaj aj štyri si karty a dual sim telefóny môžu im zjednodušiť život. Dual sim telefóny sú o niečo drahšie ako klasické telefóny iba z jednou sim kartou a stoja naozaj za to. Dual sim telefóny nájdete v každej modernej predajni telefónov. Za veľmi výhodných podmienok si ho môžete zabezpečiť u operátora paušálnou zmluvou. Pre podnikateľskú sféru sa naozaj oplatí. Šetrí čas a priestor.  Telefónne čísla nám umožňujú komunikovať medzi sebou navzájom. Sú identifikátorom danej osoby alebo firmy. Môžeme ich nájsť v telefónnom zozname, v databáze telefónnych čísel.

 

  

Dnes je:                          

Telefonny zoznam, Telefonny zoznam online, telefonne čísla, mobily, T-com, O2, Orange, Smerové čísla, zoznam telefónnych čísel,

 

TOPlist TOPlist TOPlist